Dan Landa, alias Žito 44, se zastal Bartáka a píše o politických hovn*ch

12.11.2012 11:08 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Zpěvák, skladatel, závodník a herec Daniel Landa na svých facebookových stránkách přišel k doznání, že se bál nahlas mluvit o pravdě a že se nepostavil proti mediálnímu a politickému lynči svého přítele, bývalého náměstka ministra obrany Martina Bartáka. Proto Landa musí zemřít a mluví místo něj „nový“ Landa – Žito 44.

Dan Landa, alias Žito 44, se zastal Bartáka a píše o politických hovn*ch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa

„Landa musel zemřít, protože to, co brzy přijde (uvidíte sami), by si nikdy nedovolil, Vážení Čechové, Moravané, Slováci a Poláci... Landa by se bál. O život, o rodinu... tohle je Velkokejkle a Žito strach NEZNÁ! Dum spiro spero!“ napsal na Facebooku.

Konec v muzice neznamená konec. Boj za vlast pokračuje

Landa v poslední době prošel těžkým obdobím a opět šokuje. Kvůli obrně lícního nervu mu načas ochrnula polovina obličeje. Nemohl tak dopsat celou rockovou operu Klíč králů a diváci mohli zatím shlédnout jenom její první díl, na který jsou, jak už je u Landy obvyklé, kontroverzní reakce.

Landa pak oznámil, že končí svou kariéru v kulturní sféře. „Nevzdávám se, naopak, vyjíždím do boje za svou vlast. Ve velkém a s polnicí. Nestahuji se, transformuji. Svou práci a způsob, jakým budu bojovat za svou zem a angažovat se v její prospěch, do toho se mi laskavě nese..., milí pánové, jsem svobodný člověk a vyberu si ho sám,“ vzkázal svým fanouškům na Facebooku.

Žito 44

Konec jeho kariéry v šoubyznysu a oslava 44. narozenin zřejmě souvisí i s jeho přerodem v kouzelníka „Žita 44“.

Že to myslí s přerodem Landy v Žita 44 vážně, potvrdil Landa opět v pondělí na svém Facebooku, kde oznámil vytvoření Facebooku Žita 44: „Důležité upozornění - Žito na tomto profilu pomalu končí, jdeme vytvářet nový základ, nové jádro na novém FB profilu. Mých 204 000 fandů, mějte se tu krásně, ještě sem párkrát přijdu říct, že jsem Žito na profilu Žita 44 a Landu potom naposledy uslyšíte v proslovu na Slavíkovi 24.11.2012. Nicméně produkce 2Landa ještě jistě bude chvíli nějak pokračovat s doprodáváním věcí ohledně Daniela Landy, tak sem třeba něco občas napíšu. Pak už jen Žito. Blázen kejklíř a obrovský Drak :-).“

Kouzelník Žito je postava z Jiráskových Starých pověstí českých. „Chlapík dovedný, čarovný, jenž uměl přimraziti, koho chtěl, a zvláště svou podobu měniti, často i tvář,“ píše se v knize. Muž například vytrestal hamižného pekaře a snědl kouzelníka zahraničního krále. Nebo hostům z ciziny nechal narůst parohy, aby nemohli vylézt z oken zpět do místnosti.

Myslím to vážně

„Pochybovači - založte stránku nevěříme Žitovi a už nám sem moc nelezte. Budu Vás blokovat. Je to království bláznů a sem smí psát jen Ti, kteří bláznům rozumí. Tady vládnu já :-)  Zůstane tu třeba jen pár set věrných. Ale budeme jako diamant - Věrnost za věrnost! Žito 44,“ vzkazuje Landa těm, kteří se domnívají, že to snad nemyslí vážně.

„Samozřejmě, že to myslím vážně,“ řekl Daniel Landa alias Žito 44 ParlamentnímListům.cz.

V básni Věrnost za věrnost pak píše Žito o tom, že ze strachu i pohodlnosti se Landa nezastal svého kamaráda Martina Baráka, který je vyšetřován kvůli kauze Tatra.

Dva národovci: Landa a Barták

„Landovi by bylo stydno mluvit pravdu pravdoucí. Rád mělť pohodu a klidno, pravda není žádoucí. Proč by věrné masy zlobil, proč se motat do mely? Hrdinu i sraba skloubil jináč by byl v prdeli. A tak Žito, a ne Landa, píše básně veselé. Ať je v Bohemii sranda skliďme hrozny kyselé,“ píše Landa-Žito.

Píše dále, že s Bartákem chtěli oba jako národovci bojovat proti tomu, aby z národa bylo stádo ovcí. Lékař Barták pak odešel do politiky na ministrstvo obrany. „A tak doktor v politice ponořil se do armády. Aby bylo práce více,  aby nehrozily hlady. Vše vymyslel pěvec známý přecenil se, celebritka. A tak nasliboval chrámy A doktor ten byl za dobytka,“ píše Žito.

„Přesně, jak to činí sráči, Landa mlčel celou dobu, chápal dobře, o co kráčí Nechtěl slíznout davu zlobu,“ komentuje Landa-Žito, že se Landa Bartáka nezastal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…