David Rath z Ruzyně: Vzdal bych se mandátu, ale...

30.01.2013 16:53

Poslanec David Rath se opět ozval z vazby. Podle něj média nepravdivě a zaujatě informují o rekonstrukci zámku Buštěhrad nebo třeba o tom, že teoreticky by si jako poslanec mohl vydělat ještě 8 milionů korun.

David Rath z Ruzyně: Vzdal bych se mandátu, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

„Před pár dny proběhla reportáž o tom, že vedení Středočeského kraje nerealizuje z fondů EU záchranu buštěhradského zámku. V reportáži zazněla jasná nepravda, že projekt na opravu zámku byl předražen o 40 milionů,“ diví se Rath. On sám prý ukázal v Poslanecké sněmovně soudní posudek, který říká, že rekonstrukce proběhla za obvyklou cenu.

Objevila se prý také reportáž o tom, že by mohl Rath dostat 12 let vězení. Jako poslanec by si za tu dobu vydělal 8 milionů korun. „Můj poslanecký mandát končí přitom zhruba v polovině roku 2014, tedy ne za 12 let, ale za 1,5 roku. Tedy docela rozdíl oproti 8,5 milionu, což senzačně tvrdili v médiu. Já bych se mandátu vzdal, pokud bych na základě faktů nebyl přesvědčen, že jsem stíhán a vězněn na politickou objednávku,“ dodává Rath.

Poslanec je stále přesvědčen, že jeho přítomnosti v Poslanecké sněmovně se bojí vládnoucí moc. „Na závěr bych, asi marně, jen požádal média, aby neútočila na ty, kteří se vůbec nemohou bránit. Kdyby chtěla být alespoň trochu férová, pak by informovala, že dnes už jsou znalecké posudky nejen na Buštěhrad, ale i na nemocnice a z nich plyne, že zakázky byly realizovány za ceny obvyklé,“ napsal Rath z vězení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…