Dienstbier varuje Zemana: Když po mně půjdete...

07.02.2013 9:53

Po vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách začíná ve straně sílit tlak na jeho nejostřejšího kritika, místopředsedu Jiřího Dienstbiera. Ten však v rozhovoru pro server Lidovky.cz prozradil, že se pomsty od „zemanova křídla“ neobává.

Dienstbier varuje Zemana: Když po mně půjdete...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

„Kdyby se k tomu Miloš Zeman snížil, sám sebe by degradoval,“ prohlašuje senátor ČSSD. Obavy nemá ani ze Zemanova vystoupení na stranickém březnovém sjezdu. Neočekává, že by si zde „nadiktoval“ požadavky na osoby ve vedení strany.

Očekává, že nově zvolený prezident řekne, „jak si představuje výkon prezidentské funkce. A také že definuje zásadní problémy země. Věřím, že zůstane jen u této státnické polohy,“ věří Dienstbier.

Pokud by se prý Zeman pokusil ovlivňovat delegáty, mohlo by se to ve finále obrátit proti němu. A navíc prý Dienstbier nevnímá, že by od spolustraníků sílila kritika jeho osoby. Kritizují jej prý stále ti samí lidé, kteří by mu nadávali, i kdyby Miloš Zeman nevyhrál.

Dienstbier sám prý podporuje předsedu strany Bohuslava Sobotku. „Přeji si, aby obhájil pozici předsedy,“ říká. Rovněž doufá, že i on sám uhájí svou pozici ve vedení. A pokud by se mu to přesto nepodařilo, rozhodně by neuvažoval o odchodu ze strany. „Jsem spjatý s ČSSD. Je mi nejbližší stranou a na tom nehodlám nic měnit za žádných okolností,“ říká.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…