Dienstbierův návrh na změnu voleb Senátem neprošel. I kvůli ČSSD

31.01.2013 16:28 | Zprávy

Senátem neprošla novela neúspěšného kandidáta na prezidenta Jiřího Dienstbiera, která měla změnit volby. Dienstbier chtěl, aby voliči mohli více ovlivňovat pořadí kandidátů. Proti však byli i senátoři z jeho ČSSD.

Dienstbierův návrh na změnu voleb Senátem neprošel. I kvůli ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Pro novelu hlasovalo 15 senátorů, proti jich bylo 22. A to včetně senátorů z Dienstbierovy strany. Mezi nimi například předseda Senátu Milan Štěch nebo senátor Zdeněk Škromach.

Existují radikálnější způsoby

"Nevím, v čem je demokratický posun, když o místech na kandidátkách rozhoduje minorita. Já jsem měl za to, že o tom má rozhodovat většina," prohlásil Škromach v Senátu s tím, že podobný zákon by vedl k nárůstu extremismu v zemi a jedná se o populismus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Popírání genocidy

Chápu vás dobře, že vy byste chcete zrušit zákon, který za trestný čin považuje popírání genocidy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…