Do Prahy se sjely mozky boje proti mafii. Máme video

23.01.2012 15:12

Evropské policejní špičky zabývající se bojem proti praní špinavých peněz se sjely do Prahy. Že se jedná o mimořádnou poctu pro hlavní město dokladuje i skutečnost, že se k účinkování v průvodnímu klipu nechal přemluvit také šéf protikorupčního útvaru Tomáš Martinec.

Do Prahy se sjely mozky boje proti mafii. Máme video
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Mezinárodní konference s názvem AMON 2012 si za svůj cíl vytyčila  vybudování mezinárodní kompaktní sítě expertů na problematiku „praní peněz“, rozvíjení mezinárodní spolupráce a sjednocování evropské, resp. celosvětové legislativy v této oblasti.

„Na briefingu vystoupí policejní prezident plukovník Petr Lessy, náměstek ředitele ÚOKFK SKPV plukovník Emil Kračmar a zástupce evropské organizace EUROJUST Ladislav Hamran,“ láká zvučnými jmény panelistů tiskový mluvčí ÚOKFK Jaroslav Ibehej.

V klipu vystupuje ředitel protikorupčního útvaru Tomáš Martinec, který se minulý týden na tiskové konferenci pochlubil rekordní sumou vybranou z trestné činnosti. ÚOKFK se podařilo vybrat přes 4 miliardy korun, což je 3x více, než v roce předchozím. Martinec si vysloužil od policejního prezidenta Petra Lessyho pochvalu, ale zároveň odebrání stovky nejlepších mužů. V plánu policejního prezidenta je totiž zřízení útvaru, který by se zabýval čistě bojem proti korupci a spadal by přímo pod policejního prezidenta, čímž by byl  vyčleněn ze současného ÚOKFK.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Pavel Kozdera
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…