Doktor Macek se rozzlobil nad průšvihem farmy Bolka Polívky

11.03.2013 13:57

Herec Bolek Polívka se nyní pravděpodobně bojí exekuce. Jeho farma je v dluzích, stavební firmě dluží 8 milionů korun. Podle doktora Miroslava Macka je na místě se ptát, kdo mu na celou akci poskytl dotace.

Doktor Macek se rozzlobil nad průšvihem farmy Bolka Polívky
Foto: ČT
Popisek: Bolek Polívka v pořadu Manéž Bolka Polívky
reklama

“Farma Bolka Polívky je v úpadku, majitel nezaplatil stavební firmě 8 milionů korun. Dle Lidovek stála stavba 32 milionů, z toho 24 milionů byly dotace z EU,” shrnuje Macek. Jenže hlavní otázka je podle něj úplně opomenuta.

Ani sněmovna nepomohla

“To je ovšem velmi neúplná zpráva, chybí totiž to podstatné: Kdo byli posuzovatelé, kteří rozhodli obdarovat dvěmi třetinami celkové investice z peněz daňových poplatníků právě tento megalomanský nápad Bolka Polívky? Jak se ke svému rozhodnutí staví dnes? Zda za to něco dostali, netřeba se ptát,” píše Macek.

Momentálně se na webu farmy můžeme dočíst, že je z technických důvodů zavřeno. Místo se nachází ve vesnici Olšany a zahrnuje hotel U Krále nebo restauraci U Klauna. Právě kvůli farmě nedávno navštívil Polívka i Poslaneckou sněmovnu.

ParlamentníListy.cz v červnu loňského roku zjistily, že Bolek Polívka byl hostem poslance Waltera Bartoše a přijel se domluvit i s ministrem Petrem Bendlem na kulturním charitativním programu, který by měli společně „spáchat“ na Bolkově ranči. Pozornost novinářů se zrovna soustředila na novelu zákona, která upravuje činnost exekutorů, takže se Bolkovi podařilo proklouznout v podstatě nepozorovaně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…