Dvakrát Rusko pro Zemana. Po olympiádě ho letos čeká ještě oficiální návštěva

02.02.2014 18:25

Prezident Miloš Zeman navštíví v druhé polovině letošního roku oficiálně Rusko, kde se setká se svým protějškem Vladimirem Putinem. Český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek dnes v České televizi řekl, že se Zemanova návštěva připravuje. Neoficiálně bude mít Zeman příležitost se s Putinem setkat už brzy, na zahájení olympiády v Soči. Zimní hry začnou příští pátek. Hlava českého státu se zúčastní recepce, kterou ruský prezident pořádá pro zhruba čtyři desítky vrcholných politiků. Příležitost k setkání bude podle Remka také na zahajovacím ceremoniálu.

Dvakrát Rusko pro Zemana. Po olympiádě ho letos čeká ještě oficiální návštěva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Zvláštní bilaterální schůzka Zemana a Putina v Soči se zatím neplánuje, české velvyslanectví ale i s touto možností pro jistotu počítá. „Jsme připraveni na jakoukoli variantu vývoje," podotkl ambasador v Otázkách Václava Moravce.

Podle dřívějších informací Zeman do Soči poletí na dva dny fandit českým sportovcům. Je přesvědčen, že do olympiády by se neměla míchat politika a lidská práva. Někteří státníci kvůli ruským stanoviskům k homosexualitě účast odmítli. Do Soči se nepodívá americký prezident Barack Obama či německý prezident Joachim Gauck nebo francouzský preziden François Hollande.

Zeman loni na recepci ruské ambasády řekl, že by rád viděl vyšší míru ruských investic v České republice, a to i v souvislosti s chystanou dostavbou jaderné elektrárny Temelín. Usiluje o ni česko-ruské konsorcium MIR.1200 a americko-japonská společnost Westinghouse. Zeman také nedávno slíbil, že při jednáních s Rusy podpoří snahu o odstranění vysokého cla na porcelán, které zavedlo Rusko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…