Gazdík: Hlasování o církevních restitucích klidně odložíme. Jsme trpěliví

15. 6. 2012 8:36

Poslanec TOP 09 Petr Gazdík nevylučuje, že jednat o církevních restitucích se bude ve sněmovně až v září. Může za to ČSSD.

Gazdík: Hlasování o církevních restitucích klidně odložíme. Jsme trpěliví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Opozice chce debatu o církevních restitucích oddalovat nejlépe tak dlouho, dokud je koalice nebude chtít znovu projednat s opozicí. Proti jsou vedle sociálních demokratů i komunisté a poslanci Věcí veřejných. Opozice nesouhlasí zejména s rozsahem vraceného majetku.

Gazdík: Umím si představit odložení restitucí na září

Šéf poslanců TOP 09 Gazdík připouští, že sněmovna se kvůli opozičním obstrukcím dostane k projednání restitucí až v září. Vylučuje ale, že by kabinet od jednání upustil, jak opozice doufá. Vyjadřuje se v tom smyslu, že TOP 09 je trpělivou stranou a zdržování sociálních demokratů je nemůže od jednání odradit. O nutnosti řešit církevní vyrovnání se mluví už dvacet let, do září tedy podle něj vydrží.

Zprávu rozšiřujeme

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…