Grebeníček ve sněmovně řečnil o Palachovi. A pravice odešla ze sálu

08.02.2013 10:21 | Zprávy

Poslanecká sněmovna po dlouhé době zažila hromadný odchod poslanců ze sálu během jednání. Důvodem manifestačního opuštění jednání pravé části spektra bylo vystoupení poslance KSČM Miroslava Grebeníčka, který zpochybnil oběť studenta Jana Palacha.

Grebeníček ve sněmovně řečnil o Palachovi. A pravice odešla ze sálu
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Bývalý předseda KSČM připustil, že Jana Palacha má smysl si připomínat. Pak však protestoval proti tomu, že tato událost je historicky interpretována velmi svérázně. „Tvrzení, že se Jan Palach stal symbolem boje proti totalitní komunistické moci, je naprosto zavádějící,“ zaznělo Sněmovnou. V reakci na jeho vystoupení opustili demonstrativně jednací sál poslanci ODS, TOP 09 a LIDEM.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Bude vámi slibované referendum?

Dobrý den, zdá se, že se s ANO dohodnete na vládě. Platí nebo neplatí, že je vaší podmínkou, abyste se dohodli a vládu podpořili i referendum o setrvání v EU a NATO? Protože Babiš ho odmítá, tak nevím, dohodli jste se nějak nebo jste o to ani neusilovali a není to už pro vás priorita?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…