Holešovská výzva, jak ParlamentníListy.cz v minulých dnech informovaly, vybízí, aby se občané spojili proti lžím, a požaduje demisi vlády. Jinak hrozí protesty a stávkami. Tím prvním, co signatáři výzvy plánují udělat, je nechat do ulic vyjet ozvučená auta a rozdat statisíce letáků.
Na sobotní konferenci, kde se v jeden moment pohádali, se delegáti nakonec dohodli na společných požadavcích: volají po demisi vlády, ustanovení úřednického kabinetu odborníků a odstoupení prezidenta. Chtějí také zastavit vládní reformy a církevní restituce.
"Musíme sjednotit národ a zastavit tok zlodějiny v tomto státě," vysvětloval svou motivaci spoluzakladatel Holešovské výzvy Václav Princ. Signatáři chtějí připravit "spravedlivé demokratické volby", žádají uzákonit obecné referendum a odvolat podpis na smlouvě ACTA, která podle usnesení zavádí cenzuru na internetu. Požadavky mají být splněny do konce února.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ahe, olb