Jiří Krampol: Marek Eben na Hrad. Nesmějte se mi

18.12.2011 5:34

Herec a moderátor pořadu Nikdo není dokonalý Jiří Krampol ParlamentnímListům.cz přiznal, že se začíná domnívat, že se svět zbláznil. Rozpovídal se ale také o tom, co ho k těmto myšlenkám vedení, koho by rád viděl na postu prezidenta i našich vládnoucích špiček.

Jiří Krampol: Marek Eben na Hrad. Nesmějte se mi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Krampol

„Svět anebo jen náš národ, nevím, se asi zbláznil. Jinak si nedokážu vysvětlil všechno to, co se kolem nás děje,“ říká Krampol. A zdůrazňuje, že jeho pochybnosti vždy narůstají poté, co si vzpomene na slova Valtra Komárka. 

„Ten totiž jednou řekl. Měly by se přestat plácat kraviny o demokracii a začít spíš tu demokracii dělat. Kdyby ti lidé, co pořád o demokracii jen mluví, taky něco dělali i proti té korupci, ne si ji pořád jen brali planě do pusy, pak by to přece nemohlo tady vypadat tak, jak to dnes a denně vidíme,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz  herec a moderátor Krampol, který je přítelem expředsedy ČSSD a zakladatele nové strany NS-LEV21 Jiřího Paroubka.

Podle něj bychom si měli v něčem vzít příklad z Ameriky – jak ale zdůrazňuje – opravdu jen v něčem.

„Nedávno jsme četl výrok nějakého amerického podnikatele, který říkal, že je pyšný na to, že jeho zaměstnanci jezdí do práce mercedesem – že to pokládá i za svůj úspěch. To je přece kapitalismus, který jsme si přáli  a kvůli kterému jsme zvonili těmi klíči. Ale tohle, co tu teď máme – to není kapitalismus – to je jen zlodějna,“  říká dále Krampol.

Těm, co něco umějí, vládnou ti drzejší, co ale neumějí většinou nic

Podle něj je také problémem současné doby to, že se dobře neplatí těm, co něco umějí. Ale právě naopak.

„Vždyť se podívejte kolem sebe. Na různá místa nastupují do vedení lidé, kteří mají vést ty zkušenější, ale slušné. Na tom by nebylo nic špatného, ne každý má vedoucí schopnosti. Ale do těch postů se dosazují jedinci, co nic neumějí – a to je problém. Když se pak pídíte po tom, co jsou zač, dozvíte se, že to jsou nějací manažeři. Co však umějí, vám nikdo neřekne, protože to asi ani nejde. A podle toho to tak vypadá. A když o tom mluvím – tak je třeba zdůraznit, že to tak bohužel funguje i v politice a na ministerstvech. Postaví se tam lidé, kteří tomu oboru nerozumí, nikdo z odborných kruhů té oblasti je nikdy před tím neznal a teď mají rozhodovat…To není dobře,“ myslí si herec a moderátor Krampol.

Podle něj je v Česku pak ještě poměrně palčivým problémem to, že neexistuje ve skutečnosti již žádná levice či pravice. „Vše je totiž vždy domluveno. A pokud se tu někdo kasá  a ohání  levicí či pravicí, dělá to buď záměrně nebo je zcela mimo. Bohužel ten stav v naší zemi dozrál už do stádia, že se bojím toho, že stejně jako v dobách minulých a tomu stavu podobných, přijdou diktátoři. A toho bychom se měli bát,“ říká dále Jiří Krampol  pro ParlamentníListy.cz.

Jako prezident by se mi líbil Eben i Okamura - jsou to slušní a chytří kluci

Doplnil, že podle něj má prezident Václav Klaus velkou pravdu v tom, že bychom se měli naučit mít jako národ daleko větší hrdost a nikoli „lézt někomu do …..“ . Měli bychom si prý vzpomenout na to, že když kdysi prezident Masaryk projížděl českými obcemi, tak ho lidé vítali se slzami v očích, protože ho tak milovali a ctili. „Umíte si představit, že by tohle uměl probudit i nějaký současný politik? Asi velmi těžko, odpovídá si zároveň Krampol.

A na závěr reaguje i na to, kdo by měl v budoucnu stát, podle něj, v čele naší země. „Mně by se – a nesmějte se mi – opravdu líbil Marek Eben. Anebo i ten Tomio Okamura, jak se o něm začíná mluvit. Takoví lidé by opravdu měli zemi vést – jsou chytří, charismatičtí, umějí jazyky, neštvou lidi, co nemají na činži, chlubením se blahobytem. Ti by měli stát v čele státu – ale nejen na Hradě, ale i na těch ministerstvech a ve vedení různých firem a institucí,“ uzavřel pro ParlamentníListy.cz Jiří Krampol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…