Kalousek: Vím, co je to tahat z montérek desetníky na mléko. Nechte mě na pokoji

02.05.2012 8:26 | Zprávy

Dovedou zákonodárci uživit rodinu i s běžným příjmem navzdory vlastním reformám? Deník MF Dnes se rozhodl, že poslance vystaví testu, v němž budou moci hospodařit jen s 2800 korunami na dospělou osobu a týden. Čtyřčlenná rodina se dvěma malými dětmi také musí vystačit s přibližně 5600. Dokáží to i zákonodárci? Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) účast v projektu odmítl s tím, že je stupidní.

Kalousek: Vím, co je to tahat z montérek desetníky na mléko. Nechte mě na pokoji
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Nespokojenost občanů s vládou premiéra Petra Nečase (ODS) narůstá a to především kvůli tomu, že sahá stále hlouběji do kapes. Zvyšuje DPH, což podstatně zdražuje všechny výrobky a služby a lidé s běžným příjmem mají problémy vyjít od výplaty k výplatě. Tvrdí to alespoň levicová opozice a spolu s ní i odbory. MF Dnes se proto rozhodla připravit projekt s názvem: Vyžijte z 2800 korun na týden. Tři poslanci se uvolili, že to zkusí.

Vím, co to je, hledat po kapsách poslední drobné, odvětil Kalousek

Šéf poslaneckého klubu Petr Gazdík (TOP 09), poslanec Jan Chvojka (ČSSD) a jejich kolegyně Lenka Kohoutová (ODS) se rozhodli, že se se projektu zúčastní a jeden týden od druhého do devátého května vystačí toliko se 2800 korunami na dospělou osobu. Tutéž částku smí do rozpočtu přinést i manželka či partner. S těmi penězi pak musí vystačit celá rodina. Za zmínku stojí, že účast na akci odmítl jak premiér Petr Nečas, tak jeho stínový protějšek Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) označil nápad dokonce za stupidní.

„Samozřejmě se toho nezúčastním. Tenhle projekt je totiž STUPIDNÍ! A napište tam, že moc dobře vím, jak se s tak malým příjmem žije. Kdysi jsem živil rodinu za 1 750 korun měsíčně. Vím, co je to hledat po kapsách montérek poslední desetníky na mlíko. Když ale děláte nějakou práci, tak máte také odpovídající výdaje. Musím si platit spoustu služeb, protože pracuji šestnáct hodin denně. Je to něco za něco,“ zdůvodnil svůj postoj šéf státní kasy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…