Kněz Tomáš Halík: Česká politika páchne rozkladem. Nedivím se, že lidé jdou do ulic

01.05.2012 13:41

Český rozhlas 6 se ve svém pořadu Zaostřeno na církve věnoval možnému růstu extremismu v době politické krize a nepokojů, které ve společnosti vládnou. Kněz Tomáš Halík připustil, že právě v této době se extremismu otevírají nové možnosti.

Kněz Tomáš Halík: Česká politika páchne rozkladem. Nedivím se, že lidé jdou do ulic
Foto: rep
Popisek: Půlnoční rozhovor s Tomášem Halíkem

„Česká politika dneska páchne rozkladem,“ konstatoval v úvodu Halík. Podle známého kněze pravice zklamala hlavně tím, že nedokázala své kroky naprosto vysvětlit lidem. „Já se nedivím lidem, kteří masově vycházejí do ulic. Ale politiku není možné budovat na emocích, ale na rozumu. Když někdo odmítá situaci A, musí mít plán B – a ten tady skutečně nevidím,“ uvedl Halík.

Držme se Evropské unie

Tajemník Federace židovských obcí Tomáš Kraus s Halíkem souhlasí. „Tímto soupeřením se obě části politického spektra mohou propadnout,“ upozornil. „Je to krize politiky jako takové, to je prostor pro extremismus,“ dodává tajemník.

Společnost podle Halíka nenapadá žádná mafie zvnějšku, ale zevnitř. „Je třeba zuby nehty se držet Evropské unie,“ prohlásil s tím, že právě EU může v Česku udržet nějaký právní stát a přes všechny problémy nedovolit, abychom se vrátili o dvacet let zpět, do doby komunismu. Přes všechny potíže je Halík stále přesvědčen, že slušnost a morálka zvítězí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…