Kníže se u Moravce rozčiloval: Nebudu kritizovat své kolegy. Nebudu

26.05.2013 13:43 | Zprávy

Spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem zahraničí a předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem ohledně jmenování velvyslanců stále neutichá. „Jakékoliv přiblížení ke kompromisu jsem nezaznamenal,“ prohlásil Schwarzenberg v pořadu Otázky Václava Moravce České televize.

Kníže se u Moravce rozčiloval: Nebudu kritizovat své kolegy. Nebudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Schwarzenberg zdůraznil, že otázka jmenování velvyslanců představuje zásadní rozhodnutí. Nemůže prý ze svého stanoviska ustoupit, protože se jedná o principiální spor. „Prezident republiky na základě Ústavy velvyslance nejmenuje, ale pouze pověřuje. V tomto případě tedy prezident neplní své ústavní povinnosti,“ uvedl ke snaze Miloše Zemana prosazovat své kandidáty na velvyslance.

Zeman před přibližně třemi týdny podepsal jmenování prvního velvyslance ze Schwarzenbergova seznamu. Jednalo se ale spíše o symbolické gesto, šlo totiž o ambasadora v himalájském království Bhútán. Těžiště celého sporu ale představují neobsazená místa velvyslanců na Slovensku a v Rusku, na ně by Zeman rád dosadil Livii Klausovou a Vladimíra Remka. S tím ovšem Schwarzenberg nesouhlasí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…