Kritický profesor Vostatek: Vláda jen straší a lže

17. 4. 2013 18:08

O druhý penzijní pilíř je stále malý zájem. Jaroslav Vostatek z Vysoké školy finanční a správní se tomu nediví a důchodovou reformu kritizuje. Vláda prý jen straší lidi a lže jim. O své důchody se podle něj nemusejí obávat ani mladí. Řekl to dnes v Radiožurnálu.

Kritický profesor Vostatek: Vláda jen straší a lže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády
reklama

Podle Vostatka je současná podoba ekonomický nesmysl. Řešení spatřuje v existenci dvou pilířů spravovaných státem. „Když to bude dělat stát, tak náklady budou nula,“ řekl. Z jednoho budou dostávat všichni stejně a z druhého takovou částku, která bude odpovídat výši vkladů.

Za reformou stojí lobbisté

Vostatek tvrdí, že za současnou reformou stojí penzijní lobby, především Asociace penzijních fondů, která je provázaná s finančními skupinami. „To se nedělá, aby si lobbisti dělali důchodovou reformu,“ zlobí se. Proto podporuje plány sociálních demokratů, kteří hovoří o tom, že po volbách druhý pilíř zruší.

„Zrušit se dá vždycky všechno. Na dobrou reformu je vždycky dost času,“ odmítá slova koaličních politiků, kteří tvrdí, že je třeba provést reformu co nejdříve. „Bídná penze lidi nečeká, to je spekulace, kterou si vláda objednala od jednoho ekonoma,“ prohlásil a posléze upřesnil, že jde o Ondřeje Schneidera. Uvažovat ve třiceti o spoření na důchod je podle Vostatka předčasné. Nepříznivý demografický vývoj prý k nedostatku peněz na důchody nepovede.   

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…