Lidovky se pozastavují nad podivným výběrem člověka, co má podporovat český export do USA

01.02.2014 22:42

Podporovat český export v USA by měl bývalý poslanec ODS Jan Kubata. Informoval o tom server Lidovky.cz, který upozorňuje na několik zajímavých okolností celé záležitosti. Kubata podle serveru vyhrál výběrové řízení na pozici ředitele kanceláře v Chicagu.

Lidovky se pozastavují nad podivným výběrem člověka, co má podporovat český export do USA
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Jan Kubata
reklama

Podle serveru tato zpráva vyvolala v podnikatelských a diplomatických kruzích rozruch. „Z Kubatova životopisu totiž nevyplývá, že by měl zkušenosti s podporou domácích vývozců, přesto se mu loni v říjnu podařilo vyhrát tendr, do nějž se přihlásilo celkem šest uchazečů,“ napsal server.

Kubata je podle něj absolventem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem s aprobací tělesná výchova – zeměpis. Podle mluvčího ministerstva průmyslu a obchodu nejsou zkušenosti z ekonomické diplomacie pro výběr ideálního zástupce podmínkou. Ale musí mít doporučení Hospodářské komory nebo Svazu průmyslu a dopravy. Podle mluvčího ministerstva má Kubata obě doporučení.

Ovšem Dagmar Kuchtová ze Svazu průmyslu a dopravy, která byla ve výběrové komisi, serveru řekla, že její organizace Kubatovi doporučení před tendrem nenapsala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…