Mirek Topolánek o Klausově amnestii

02.01.2013 7:21

Amnestie prezidenta Václava Klause vyvolala mezi politiky rozdílné reakce. Mezi ty, kteří prezidentův krok jednoznačně ocenili, patří i bývalý premiér Mirek Topolánek. Podle něj je amnestie přiměřená a s ohledem na kulaté výročí samostatné ČR pochopitelná.

Mirek Topolánek o Klausově amnestii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

„Amnestie v tom rozsahu, jak ji vyhlásil, je přiměřená,“ zhodnotil Topolánek prezidentovo rozhodnutí. Navíc připomněl, že důvod jejího vyhlášení je neobyčejně silný. Prezident zdůvodnil propuštění třetiny vězňů a zastavení táhnoucích se kauz dvacetiletým výročím samostatné České republiky.

Vše k tématu amnestie

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Bývalý premiér však pro deník Právo zároveň připomněl, že je rozhodně třeba dál řešit problém přeplnění věznic, který tímto jednorázovým vyprázdněním cel rozhodně není vyřešen. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…