Nečas přijel pozdě. A stejně nic nepochopil, zní z ODS

26.02.2013 6:51

Premiér Petr Nečas se rozjel do regionů, aby si vyslechl připomínky místních politiků a přesvědčil je, že on jediný je schopen ODS vést. Místo toho musí poslouchat, že by měl být svolán mimořádný kongres a na něm zvolen nový lídr.

Nečas přijel pozdě. A stejně nic nepochopil, zní z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vláda představila nové emisní plakety, schválila misi vojáků do Mali a přislíbila již žádné daňové úpravy do konce svého volebního období
reklama

V pondělí se pokoušel lobbovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Pardubicích. Po Plzni a Nymburku byl východočeský kraj už jeho třetí zastávkou. „Byla to bouřlivá diskuse, zaznělo hodně hlasů. Některé i nepříjemné, ale bez sebereflexe to nepůjde,“ obává se podle MF DNES předseda pardubického regionu Radim Jirout. Snahu premiéra prý vítá, jen doufá, že už není pozdě.

Nečas svým turné po krajích reaguje na zvýšenou aktivitu místopředsedů Martina Kuby, Jiřího Pospíšila a Tomáše Chalupy, kteří agilně objíždějí kraje už několik týdnů. Někteří spolustraníci v nich vidí nového lídra, který by měl Nečase nahradit. I současná Nečasova akce podle nich přišla pozdě.

„Setkání s premiérem měla probíhat dříve, na komunikaci je stále hodně co zlepšovat,“ říká například plzeňský primátor Baxa. Podle něj zatím nejsou plněny sliby, které premiér dal na listopadovém kongresu. Zlepšení obsahu i stylu politiky nenastalo, naopak některým připadá, že se Nečas uzavřel ještě více do sebe. Někteří navíc mají pocit, že ani nyní premiér nepochopil naštvání straníků z regionu. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…