Okamura se naštval na miliardáře Janečka. Létala ostrá slova a tvrdé nařčení

2. 2. 2013 11:09

Podnikatel, senátor a vyškrtnutý kandidát na prezidenta Tomio Okamura se ve svém prohlášení ostře ohrazuje proti pomluvám, které o něm prý šíří Nadační fond proti korupci Karla Janečka, a rovněž organizace Transparency International. Od obou organizací chce slyšet veřejnou omluvu.

Okamura se naštval na miliardáře Janečka. Létala ostrá slova a tvrdé nařčení
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu složilo slib 27 nových senátorů. Mezi novými například Tomio Okamura a Libor Michálek, staronovými Jaroslav kubera nebo Jiří Čunek

Obě organizace o něm prý začaly rozšiřovat do médií lživou pomluvu, že v Senátu hlasoval proti zákonu, který měl rozšířit kontrolní pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu. Návrh, který zaváděl například možnost kontrolovat právnické osoby zřizované státem či kraji a obcemi, senátoři v týdnu zamítli.

Okamuru rozčílilo, že se o sobě nyní dozvídá, že ve skutečnosti nebojuje proti korupci, či ji dokonce naopak podporuje. Tyto lži prý šíří projektový manažer Janečkova protikorupčního fondu Janusz Konieczny a rovněž známý advokát Václav Láska, který působí v Transparency International ČR.   

Pravda je však podle Okamury úplně jiná. V Senátu prý o tomto návrhu hlasoval celkem třikrát, a ani jednou proti. Při prvním hlasování v ústavně-právním výboru se prý zdržel hlasování, protože se mu návrh zdál málo přísný. Chtěl prosadit mimo jiné hmotnou a trestní odpovědnost politiků. Když se to nepodařilo prosadit, hlasoval podruhé ve výboru pro návrh a stejně tak zmáčkl tlačítko „ano“ i při projednávání na plénu Senátu.

„To, jak zástupci Nadačního fondu Karla Janečka a Transparency International ČR veřejně lžou, je skutečně děsivé a je zcela zřejmé, že zástupcům těchto organizací nelze bohužel věřit,“ píše v prohlášení senátor.

Podle něj jde těmto organizacím pouze o to, aby samy byly považovány za nejvýznamnější bojovníky proti korupci. Z těchto důvodů se snaží dehonestovat všechny silné hráče, kteří by jejich výlučnost mohli ohrozit. Tyto špinavé metody považuje Okamura za zcela nepřípustné, takže požaduje od obou organizací veřejnou omluvu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…