Ozval se Viktor Kožený: Stál bych o místo ve veřejné správě

02.06.2012 18:01

Podnikatel Viktor Kožený poskytl rozhovor časopisu Profit."Stál bych o místo ve veřejné správě, které nějak souvisí s plánováním vědeckých aktivit v ČR v letech 2030 až 2050," vzkazuje z Baham.

Ozval se Viktor Kožený: Stál bych o místo ve veřejné správě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

"Podle mě se významnost neměří jen penězi, ale hlavně dopadem podnikatelovy vize a činů na okolní svět. Budoucnost je o vědě a technologiích - a v této sféře se rodí nejvýznamnější podnikatelé. Nikoli v odvětvích, jako je těžba ropy nebo uhlí. Ty jsou pro dinosaury!" prohlásil například Kožený.

S Českem udržuje kontakty

Podle něj je klíčové v životě dělat to, z čeho má člověk dobrý pocit. "To další pak přijde samo. Včetně peněz, včetně "významnosti"," uvedl v rozhovoru Kožený. Uznal, že kdysi pro něj byla klíčová kuponová privatizace. "Ano. A nyní je to pro mě zase věda a prognózy globálních trendů. A také poradenství pro mé obchodní přátele," říká podnikatel.

Kožený už loni poskytl rozhovor časopisu Reflex. Tam se vyjádřil nejen ke kupónové privatizaci, ale například ke vztahu k Václavu Klausovi. „Pan Klaus si je dobře vědom mého přínosu k transformaci a privatizaci, o tom nepochybuji. Věří zřejmě, že já si své problémy vyřeším," reagoval Kožený na dotaz, proč se Klaus nikdy neozval v jeho prospěch.

Už tedy se vyjadřoval k situaci k česku, kterou sleduje. „Snažím se být stále při věci, mám vize, jež do Česka komunikuji. Co se týče ekonomických otázek, poskytuji informace řadě lidí v české exekutivě, nebudu konkrétní, jistě by jim to neprospělo," uvědomuje si Kožený, že spojení s jeho jménem by teď nikomu asi příjemné nebylo.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…