Paroubek křičel kvůli majektu pro církve: Nemůžete sloužit Bohu a mamonu

06.06.2012 12:31

Poslanecká sněmovna jedná o zákonu o církevních restitucích. Jedním z jejich velkých kritiků je předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek, který se k nim také velmi obšírně vyjádřil.

Paroubek křičel kvůli majektu pro církve: Nemůžete sloužit Bohu a mamonu
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Jiří Paroubek v Partii televize Prima
reklama

„Připravovaná právní úprava otevírá možnosti k tomu, aby byl český stát znovu poháněn před evropské soudy kvůli nedodržování zákonů,“ kritizoval Paroubek s tím, že jsou podmínky restitucí nespravedlivé vůči jiným restituentům.

„Nemůžete sloužit Bohu a mamonu,“ upozornil Paroubek. Shrnul, že církev si přišla na své majetky například díky inkvizici a obecně díky tomu, že měla velkou moc. Navíc některé majetky jí podle předsedy NS-LEV 21 vůbec nepatřily ani v roce 1948.

Paroubek má za to, že církev nemá takovou suverenitu, aby mohla uzavírat smlouvy se státem. Zákon podle něj omezuje suverenitu státu. „Katolické církvi má být odevzdán i další majetek, například majetek České matice, kterou založil Josef II. jako veřejný fond,“ prohlásil Paroubek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…