Peake: Jsem spokojená. Nepotřebuji novou funkci

13.11.2012 7:45

Po skončení Kongresu ODS bylo jasné, že se nějakým způsobem promění vládní politika a možná i vláda samotná. O potřebách změn mluvil jak premiér Petr Nečas, tak první místopředseda občanských demokratů a ministr průmyslu Martin Kuba. Ať bude tato rekonstrukce vypadat jakkoli, zdá se, že se vyhne vicepremiérce Karolíně Peake. Informuje o tom úterní Právo.

Peake: Jsem spokojená. Nepotřebuji novou funkci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake před budovou vlády
reklama

„Svoje pozice považuji za dostatečně podstatné, aby se pro mne muselo hledat něco jiného. Jsem plně spokojena s postem, jenž zastávám, a chci svoji práci dokončit. Nepřemýšlím o změně, ani jsem žádnou nabídku na změnu nedostala," uvedla jasně vicepremiérka v reakci na dohady médií, že jako předsedkyně koaliční strany LIDEM by měla chtít stát v čele „kamenného" ministerstva. Nyní je „pouze" místopředsedkyní vlády pro boj s korupcí.

Pondělní tisk spekuloval, že by se Peake mohla stát ministryní obrany.

Koho by se rekonstrukce vlády mohla týkat? Spekuluje se již delší čas o pozici Pavla Dobeše (LIDEM) na Ministerstvu dopravy nebo o odchodu Aleny Hanákové (STAN) z Ministerstva kultury.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…