Peake poradila prezidentu Zemanovi

08.03.2013 12:28

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) se vyjádřila k páteční inauguraci Miloše Zemana. Od nového prezidenta očekává dodržování ústavního pořádku, důstojnou reprezentaci a tvrdou práci na svěřené agendě.

Peake poradila prezidentu Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake
reklama

Anketa

Kterého prezidenta ctíte nejvíce?

11%
5%
19%
8%
20%
37%
hlasovalo: 23627 lidí

„Od prezidenta České republiky očekávám dodržování ústavního pořádku, důstojnou reprezentaci, tvrdou práci na jemu svěřené agendě a snahu sjednocovat tam, kde se naše společnost příliš rozchází,“ prohlásila místopředsedkyně vlády.

Přála bych nám prezidenta víc moudrého, než  jen chytrého

Peake také očekává, že Zeman bude společnost sjednocovat tam, kde se rozchází. Podle ní by měl prezident v lidech hledat to lepší a neměl by cílit na lacinou notu.

Celé vyjádření Peake ZDE

„Právě to poslední se zdá dnes velmi důležité, proto bych nám přála prezidenta s nadhledem a velkorysostí, prezidenta víc moudrého, než jen chytrého, prezidenta, který v lidech cílí na to lepší v nich, než na lacinou notu. Tak uvidíme,“ doufá Peake.

Miloš Zeman chce jako prezident bojovat s kmotrovskými mafiemi, proti neonacistům a podstatné části médií, která se podle něho zaměřuje na "vymývání mozků". V inauguračním projevu na Pražském hradě také nabídl prezidentský úřad jako neutrální pole pro dialog stran a organizací. Chce na něm být prostředníkem a moderátorem, ne být v roli soudce, která prezidentovi podle něho nepřísluší.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…