Poslanec Novotný šokuje. Ty, co nehlasovali pro restituce, církev "zničí"

10. 11. 2012 18:09

Církevní restituce prý nahradí současný systém černého financování politických stran. V reakci na schválení zákona, který čeká už jen na podpis prezidenta, to tvrdí poslanec Josef Novotný. Ti, kdo hlasovali proti, jsou prý nyní v obrovské nevýhodě.

Poslanec Novotný šokuje. Ty, co nehlasovali pro restituce, církev "zničí"
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Poslanec za VV Josef Novotný
reklama

Poslanec za Věci veřejné Josef Novotný se odvážných teorií nebojí. Prokázal to už několikrát v souvislosti se svým hlavním politickým tématem, kterým je problematika hazardu. Na něj se vytrvale snaží ukazovat jako na údajný primární zdroj politické moci ministra financí Miroslava Kalouska, nebo dokonce způsob, kterým by otec uvězněného poslance Davida Ratha mohl legalizovat miliony, nalezené v bizarních skrýších po celém okrese Praha-Západ.

Tentokrát poslanec VV hovoří o církevních restitucích. Jsou prý něčím úplně jiným, než za co je vládní koalice vydává. "Každý, kdo pro to nezvedl ruku, každá ze stran v opozici nyní bude mít obrovské finanční problémy. Nezvedla totiž ve skutečnosti ruku pro nový způsob financování politických stran," uvedl pro ParlamentníListy.cz Novotný.

Přehnali to a museli najít náhradu

Jak souvisí navrácení majetku a finanční kompenzace pro církve a náboženské společnosti s plněním stranických kas? Podle Novotného velice úzce. Stávající systém zadávání veřejných zakázek totiž údajně zkolaboval natolik, že bylo nutné jej od základu nahradit.

"Financování stran nyní zajišťují různé podvodné firmy, přes které na stranické účty tečou slušné peníze. Jenže kauzy jako ta Drábkova a jiné podobné, které už veřejnost vnímá mimořádně citlivě, zapříčinily nutnost to celé skončit. Je to dlouhodobě neudržitelné," oznamuje Novotný údajnou zásadní změnu v české politice. Tento plán označuje jako dlouhodobý a pečlivě připravený.Dokonalý systém prověřený staletími

Vatikán je přitom podle poslance Novotného náhradou přímo geniální. "Za ty stovky let dokázali vypracovat velmi dokonalý, nenápadný systém skrytého financování různých organizací. A budou ho aplikovat i na české politické scéně, neboť majetek, který 102 provládních poslanců dokázalo převést na církve, je obrovský. Naopak, ti, kteří nehlasovali, jsou politicky odvaření a nějakou dobu budou jejich strany pociťovat velký nedostatek peněz," vyslovuje svou prognózu poslanec.

V případě, že by nešlo jen o jednu z teorií na téma cui bono, Novotný vlastně říká, že veřejný tlak a detailní poznání praktik, kterými se nyní financují politické strany, vedly ke kolapsu těchto klasických postupů v ČR, což byl i hlavní cíl volebního programu VV, za které sám kandidoval do Poslanecké sněmovny. Jak by "nový" způsob financování partají v objemu desítek či spíše stovek milionů ročně mohl nepozorovaně fungovat v době zvýšeného zájmu veřejnosti právě o systémy, kterými se stranické pokladny plní, poslanec neupřesnil.

Novotný není jediný, kdo se po schválení církevních restiutucí Poslaneckou sněmovnou pustil do velmi odvážných výroků. Tvrdá slova na adresu opozice si neodpustil ani ministr financí Miroslav Kalousek. Ten v rozhovoru pro Právo uvedl, že dát společenství věřících, které je svobodomyslné a antikomunistické, peníze, znamená posílení jejich nezávislosti a právě kvůli tomu se prý mohou "všichni bolševici napříč politickým spektrem vzteknout".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Václav Ivánek
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…