Poslanec prozrazuje, co je akutní smrtelné nebezpečí ODS

11.04.2013 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR Místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Bureš míní, že nízké preference ODS jsou dány několika faktory včetně koaličního vládnutí a fenoménu Schwarzenberg, ale to samotné nemusí být ještě fatální. Lámat chleba se podle něho bude v komunálních volbách. Nyní má signály, že řada komunálních politiků již nebude chtít za ODS kandidovat. To by bylo podle něho pro ODS smrtící.

Poslanec prozrazuje, co je akutní smrtelné nebezpečí ODS
Foto: hns
Popisek: Poslanec Jan Bureš, ilustrační koláž

Uběhl necelý půl rok od volebního kongresu ODS. Jak se díváte na to, jak vedení ODS řídí ODS a jak čelí poklesu preferencí?

Nyní je trochu předčasné hodnotit pokles preferencí, protože v tom velkou roli zahrála prezidentská volba, kdy se národ do jisté míry rozdělil na dvě části. Náš největší konkurent, neříkám protivník, těží ještě z fenoménu Schwarzenberg. Neměli bychom propadat panice.

Určitě jsou ty průzkumy ale věcí k zamyšlení. Já jsem nyní spokojenější v tom, že vedení začalo více komunikovat s členskou základnou. Místopředsedové i pan předseda začali více jezdit po regionech. Chyba v minulosti například byla, že Mirek Topolánek na sklonku svého předsednictví nejezdil do regionů a pokud ano, tak se bránil setkání s členskou základnou. Ta to velmi citlivě vnímala.

Každý člen ODS si potřebuje jednou za čas obrazně řečeno sáhnout na svého předsedu, říci místopředsedovi své trable, vynadat mu, či ho pochválit. Prostě mít pocit, že ti lidé tu jsou pro něj. Začínají se projevovat i konkrétní programové návrhy, které připravují lidé především okolo týmu Martina Kuby. Čili bychom neměli propadat panice, ale žádný velký optimismus také nepanuje.

Vy jste v únoru uvedl, že by bylo dobré, aby letos na podzimním kongresu dalo Grémium ODS své funkce k dispozici a aby je obhájilo. Je ta myšlenka pořád aktuální?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…