Přečtěte si, o kolik vám zatím pravicová vláda zvýšila daně

23.05.2012 14:34

Podle Liberálního institutu bude letos „Dan daňové svobody“, pomyslný den, kdy přestáváme pracovat na stát a začínáme vydělávat na sebe, 9. června, o pět dní dříve, než loni. „Tomu asi málokdo věří, když vidíme, že vláda neustále zvyšuje daně a vytrvale naši zemi zadlužuje,“ komentoval to ekonom a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.

Přečtěte si, o kolik vám zatím pravicová vláda zvýšila daně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

Ten uvedl, že udělal alternativní výpočet a vyšlo mu, že podíl vládních výdajů na HDP poslední roky naopak roste a pomyslný den daňové svobody se odsouvá.

Podíl vládních výdajů na HDP roste

Mach uvádí, že z dostupných údajů ČSÚ o vývoji HDP vyplývá, že za uplynulý rok činil HDP 3809 miliard korun. Konzervativní odhad nulového reálného růstu a dvouprocentní míry inflace pro rok 2012 by znamenal očekávat letošní HDP na úrovni 3885 miliard.

„Z toho plyne, že podíl vládních výdajů na HDP vzrostl z předloňských 41,1 procenta na loňských 44,5 procenta a letos patrně vzroste na 44,6 procenta. Až z médií uslyšíme, že se Den daňové svobody opět posunul blíže počátku, nebudu tomu věřit,“ napsal Mach.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…