Předseda SPOZ Štengl : Pseudoumělci ať si křičí, lidé Zemana chválí

01.05.2013 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR Předseda Strany práv občanů - Zemanovci Zdeněk Štengl pro ParlamentníListy.cz odráží kritiku prezidenta Miloše Zemana za jeho výroky o odsunu sudetských Němců, mluví o budoucí úloze komunistů a potřebě zákonem zvýšit odpovědnost médií za šíření lží. Štengl se také vypořádal s Petrem Hájkem, který hlavu státu srovnal s Emilem Háchou.

Předseda SPOZ Štengl : Pseudoumělci ať si křičí, lidé Zemana chválí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Do čela SPOZ byl zvolen Zdeněk Štengl

Opět se po čase oživilo téma sudetských Němců, když prezident Miloš Zeman během návštěvy Rakouska řekl, že odsun byl lepší než trest smrti, vzhledem k tomu, že se dopustili vlastizrady. Ozvala se spousta prezidentových odpůrců a ostře ho kritizovali. Třeba Jan Kraus, Jan Urban či Jan Šinágl…

To jsou reakce různých pseudoumělců či „intelektuálů“ a k nim to sedí, to je normální. Přesně ti samí se vůči Miloši Zemanovi vymezovali už ve volební kampani. Proto u nich nejde jen o problém sudetských Němců, ale reagovali spíše proto, že ta slova pronesl právě Miloš Zeman. Já naopak mezi lidmi zaznamenávám převážně pozitivní reakce, protože prezident to jako jediný uměl pojmenovat bez skrupulí. Miloš Zeman nic neobaluje, ale říká věci přímo. A ještě k odsunu. Československá republika tehdy za humánně provedený odsun Němců dostala pochvalu od Mezinárodního červeného kříže.

Na ty vámi zmiňované kritické reakce nemá cenu reagovat, protože jde o lidi, kteří budou křičet, ať už Miloš Zeman řekne cokoli.

Zůstaňme ještě u tématu odsunu sudetských Němců obecně. Dá se říct, že vždycky, když se k tomu někdo veřejně vysloví a je jedno zda kladně či záporně, rozpoutá se velká diskuse. To téma nebude uzavřené asi nikdy. Dá se podle vás říct, že bychom to, třeba z hlediska možného překrucování dějin, měli stále brát jako hrozbu?

Je to atraktivní téma pro určité zviditelnění se, nicméně souhlasím, že tato otázka nebude uzavřena nikdy, protože pohledy se liší a je otázkou, na které straně toho pohledu vlastně stojíme. Pokud budeme diskutovat o otázce Lidic, Ležáků, odsunu Němců, jsou to všechno věci, které mají určitý historický charakter, ale najdou se mnozí, kteří o tom budou spekulovat a snažit se z toho vytěžit nějaký svůj prospěch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…