Přemysl Sobotka: Komunisty do vlády? Radši abdikuju

04.06.2012 14:22 | Zprávy

Dva bývalí volejbalisté, Přemysl Sobotka a Evžen Tošenovský, bojují o nominaci na prezidenta v primárkách Občanské demokratické strany. Konají se v každém kraji, právo volit má každý člen ODS. Ve čtvrtek se nominační kolona zastavila v Jablonci, v domovském regionu Přemysla Sobotky, který je ze sousedního Liberce. Dostavil se též předseda ODS i vlády Petr Nečas. I na tomto fóru se mluvilo o Davidu Rathovi.

Přemysl Sobotka: Komunisty do vlády? Radši abdikuju
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

 

„Kauza Rath je další v řetězci korupčních kauz ČSSD. Například pana Hally z Ředitelství silnic a dálnic, či Mostecké uhelné společnosti a jejího prodeje. Prokázané finanční prostředky z účtu na Gibraltar šly na konta čelných sociálních demokratů z okolí Stanislava Grosse. Nebo privatizace ostravsko karvinských dolů – OKD – kdy za dvacet procent skutečné ceny, tedy vpodstatě za hubičku, prodali jednu z největších českých firem za vlád sociální demokracie. Koupi podepsal stávající šéf ČSSD Bohuslav Sobotka jako tehdejší ministr financí. Jenom hodnota bytového fondu OKD byla 20 miliard korun, prodali ji za 4,5 miliardy,“ vyjmenoval předseda vlády Petr Nečas. Uvědomuje si, že v každé politické straně jsou lidé slušní, ale také ti, kteří nemají žádné zábrany. „Nicméně ostrá protikorupční rétorika ČSSD, kdy největším křiklounem byl David Rath, nás nemůže nechat lhostejnými. Kdyby tomu bylo naopak a chytili někoho z ODS, tak by nás utloukli baseballovýmí pálkami. Takže to určitě nenecháme být, protože při každém parlamentním vystoupení zrovna Rath a spol měli plná ústa boje proti korupci a bez jakýchkoliv důkazů osočovali úplně každého, kdo se jim znelíbil,“ uvedl.

Nechci být ve stejném pytli jako David Rath, přeje si Přemysl Sobotka

Podle Přemysla Sobotky je Rathova kauza velmi smutnou událostí pro celou politickou scénu. „Někteří politici si myslí, že jejich strom roste až do nebe, a že mají neomezenou moc a dopadnou pak jako David Rath. Nepříjemné ale je, že nás politiky hodí lidé všechny do stejného pytle. A já opravdu nechci být ve stejném pytli jako David Rath a jeho kamarádi z mokré čtvrti,“ sdělil Přemysl Sobotka. Zauvažoval i o diskuzi, jestli má vystoupit Rath v poutech na plénu ve sněmovně.  „Věřte, že to proběhne celým světem, který nás kvůli této zprávě označí za divnou korupční zemi a nahraje to škarohlídům a lidem v Bruselu. Řeknou – když vy takhle nakládáte s evropskými penězi, tak vám tok peněz zastavíme,“ obával.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…