Primátor Svoboda: Schwarzenberg je Kalouskova loutka. Už tomu věřím i já

23.05.2013 7:06

Pražský primátor Bohuslav Svoboda si je prý vědom, že jeho éra na radnici zřejmě končí. Viní z toho TOP 09 a jmenovitě jejího předsedu Miroslava Kalouska, který prý potřebuje rozeštvat pražskou ODS před sněmovními volbami. Předseda strany a Svobodův přítel Karel Schwarzenberg tomu prý jen přihlíží a dělá Kalouskovu dítěti důstojného kmotra.

Primátor Svoboda: Schwarzenberg je Kalouskova loutka. Už tomu věřím i já
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

„Jsem velmi silně přesvědčen, že TOP 09 už je dohodnutá se sociální demokracií na nějaké variantě spolupráce,“ řekl Svoboda v rozhovoru pro MF DNES jen pár minut poté, co ve středu odpoledne skončilo vyjednávání stran pražské koalice. Jeho průběh prý jednoznačně ukázal, že vše je rozhodnuté a nemá smysl hledat nějaké řešení na koaliční bázi.

TOP 09 má podle něj možnost se dohodnout s ČSSD a komunisty a tím získat většinu, takže manévrovací prostor jeho strany je nulový. Navíc prý již v průběhu jednání pochopil, že se nedá nic dělat.

„TOP 09 je stranou jednoho muže, a jestliže se Miroslav Kalousek takhle rozhodl, tak to tak muselo být,“ obává se primátor. Právě Kalousek podle něj stojí za rozpadem magistrátní koalice, neboť se prý snaží zničit ODS a zařídit si volební vítězství v Praze. „TOP 09 do této chvíle v Praze nic nepředvedla, nikdo o ní vlastně neví,“ myslí si. Ani Kalouskovi mediální poradci podle něj v tomto směru nic nedokážou, tak musejí postupovat jinak.

Navíc podle něj pražská TOP 09 začala mít velké problémy. Proto prý začal Miroslav Kalousek do médií vyhlašovat, že v rozkladu je naopak pražská ODS, která se neustále hádá. Přitom podle Svobody je klub občanských demokratů na radnici jednotný.

Pustil se i do Karla Schwarzenberga, se kterým se přátelí a který v roce 2011 pomáhal dohadování pravicové radniční koalice. „Potvrdilo se to, čemu jsem doposud nevěřil - že Karel Schwarzenberg je loutka, se kterou hýbe Miroslav Kalousek,“ myslí si primátor. Proto je prý nyní Kalousek otcem rozbití radniční koalice, a kníže je jeho kmotrem.

Kalousek podle něj spoléhá na to, že když pražská ODS ztratí post primátora, který vždy držela, začne se hádat a před volbami se znemožní. To se ale prý splete, protože stranu to naopak sjednotí. „Myslím, že bude zklamán,“ uzavírá Svoboda.     


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…