Profesorka Dvořáková: Nechápu, proč to Peake udělala zrovna takhle

18.04.2012 19:31

Politoložku Vladimíru Dvořákovou překvapilo, že po vystoupení Karolíny Peake nebylo jasné, kdo za ní stojí. Uvedla, že očekávala, že už během včerejšího večera, po veřejném oznámení Peake, že končí ve Věcech veřejných a zakládá novou politickou platformu, bude jasné, kolik poslanců za ní stojí.

Profesorka Dvořáková: Nechápu, proč to Peake udělala zrovna takhle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková

„Představa, že neví, jaký počet poslanců za ní je, by bylo velmi neprofesionální,“ řekla Dvořáková v rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz. „Překvapuje mne, jaké jsou nejistoty, a že není tento počet zcela jasný ani dnes dopoledne,“ poznamenala politoložka. Podle ní by měl být takový tah „velmi promyšlený“, a pokud by se Karolíně Peake podařilo získat dostatečnou většinu pro koalici ve sněmovně, tak by došlo k uklidnění a vylepšení – trochu – image vlády. Proto by také tento „vnitrostranický puč“ mohl mít podle Dvořákové racionální jádro a situaci stabilizovat. „Nyní mi to však připadá velmi zvláštní,“ poznamenala.

Politik, který nepřemýšlí, není důvěryhodný

Na poznámku, že se vytváří dojem, že nikdo nic, kromě několika členů VV, o kroku vicepremiérky a místopředsedkyně VV nevěděl, Dvořáková řekla, že ji udivuje „dělat image z toho, že je to náhlé, individuální rozhodnutí jakoby morální ve smyslu – teď jsem si řekla "už dost", vystoupím s tím, a zároveň je proti tomu rovina, že mnozí o tom věděli a předem jednali“.
 
„Mně prostě není jasné, proč vystupují s dojmem, že náhle takto vystupují. Politik, který jedná čistě z impulsu, aniž by domýšlel důsledky svého kroku, bez konzultace, to pak není politik, který by tak získával voliče a přesvědčoval o svých kvalitách,“ řekla Dvořáková na adresu vicepremiérky Peake. Pokud Peake většinu předem měla zajištěnou, tak ji zarazilo, že do středy dopoledne se nijak tato většina neprojevila. „Důvodem může být, že někdo na někoho něco má,“ uvedla.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…