Protirestituční spisovatelka: Pokud to dnes soud nezruší, poženeme to dál

29.05.2013 13:12 | Zprávy

V tuto chvíli jedná Ústavní soud v Brně o církevních restitucích. Tentokrát lze takřka s jistotou říct, že na jeho verdikt čeká doslova celá země. Lenka Procházková, spisovatelka, bojovnice proti církevním restitucím a spoluautorka petice papeži Františkovi, se podělila o své naděje s ParlametnímiListy.cz.

Protirestituční spisovatelka: Pokud to dnes soud nezruší, poženeme to dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatelka Lenka Procházková, jedna z iniciátorek petice proti zákonu o církevních restitucích

„Zatím opravdu nevím, netuším. Samozřejmě, že chci věřit, že ten verdikt bude ve prospěch České republiky, ve prospěch českého národa," říká Lenka Procházková. “Ta jiskřička naděje tu pořád je,” dodává.

Klasickým příkladem, jak je veřejnoprávní televize manipulační, byl Hyde park

Dramatička a publicistka se v rozhovoru s redakcí ještě vrátila ke včerejšímu Hyde parku, na ČT1 s JUDr. Karolem Hrádelou, který u Ústavního soudu zastupuje osmnáct senátorů a Věci veřejné. „To bylo otřesné, to bylo prostě děsné! Klasický příklad jak veřejnoprávní televize je neobjektivní, manipulační a na zcela jiné straně, než je veřejný zájem,” říká Procházková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…