První dusno na sjezdu ČSSD: Kritika za volby a šťouchání v kuloárech

15.03.2013 14:18 | Zprávy

Slova dosavadního místopředsedy ČSSD Jiřího Dienstbiera z jeho úvodního projevu na sjezdu sociální demokracie v Ostravě mezi významnými delegáty vyvolala vlnu nevole. V kuloárech se vyjednává o podpoře kandidátů na místopředsedy. Podle informací ParlamentníchListů.cz mají kromě předsedy Sobotky místa ve vedení jistá i Hašek, Škromach a Zaorálek.

První dusno na sjezdu ČSSD: Kritika za volby a šťouchání v kuloárech
Foto: Ladislav Carda
Popisek: V Ostravě začal 37. sjezd ČSSD

Místopředseda strany a senátor Jiří Dienstbier se „vychloubal“, že sám v prezidentské volbě získal víc hlasů, než celá strana v loňských krajských volbách. Za výsledek voleb také v podobném duchu zkritizoval Ústecký a Liberecký kraj (podrobněji ZDE) .

Dienstbier nezná realitu, jen peskuje

Proti tomu se v reakci pro ParlamentníListy.cz silně ohradila dosavadní místopředsedkyně strany Marie Benešová. Dienstbier podle ní nemá představu, jak to v krajích vypadá a ani tam nejezdí.

„Kritika od něho je hrozně laciná. S tím regionem vůbec nespolupracoval, nejezdil tam. Já jsem to s nimi na Ústecku prožívala. Absolvovala jsem s nimi celou krajskou a senátní kampaň v loňském roce. Jiří Dienstbier je podle mě trošku odtržen od reality. Ono je vždycky laciné si vybrat nějakého otloukánka a toho peskovat. A především nic neudělat pro to, aby se situace zlepšila,“ řekla redakci Benešová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, ví se, jak to bude za vaší vlády se zdražováním dálniční známky? Budete ji zdražovat jako předchozí (tato) vláda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…