Rathovo loučení s oběma ženami: Sbohem, lásko... Ty seš ale blbej

01.10.2012 10:51

Další bulvární ochutnávka z chystané knihy Davida Ratha ukazuje, jak se při domovních prohlídkách loučil se svými ženami. Máchovskou parafrází pak naznačuje, že se tak stalo druhý den po jeho zatčení. Popis končí loučením s jeho bydlištěm, odkud jej policisté odvážejí v poutech.

Rathovo loučení s oběma ženami: Sbohem, lásko... Ty seš ale blbej
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

„Nechceš něco jíst, už jsi víc než 24 hodin nic nesnědl,“ ptá se jej v ukázce citované deníkem Blesk manželka Eva. „Jen si něco dejte. Hned tak něco slušnýho k jídlu mít nebudete,“ doporučuje mu i jeden z policistů, vykonávajících domovní prohlídku. Rath má však prý žaludek sevřený tak, že nepozře ani sousto. Jeho žena se k němu nakloní a pošeptá mu: „Abys věděl, ať se stane cokoliv, budeme za tebou vždycky stát přes všechno, co se kdy stalo.“

Rath prý musí odvrátit zrak, protože se mu do očí tlačí slzy a poslední, co by si přál, je rozbrečet se před policejním komandem. A tak manželce jen pošle vděčný pohled.

Nad ránem se účastnil i domovní prohlídky u své přítelkyně a matky druhého syna Renaty Horké. „Renata nespala ani minutu, já pár hodin lehkého klimbání, byla to už druhá noc a další hrůzy mě ještě čekají,“ píše poslanec. Ještě než mu nasadí pouta, pošeptá jí do ucha: „Sbohem, lásko, sbohem, náš dosavadní živote.“ „Ty seš ale blbej,“ odpoví mu družka. V té chvíli již bývalý středočeský hejtman se kouše do rtů, aby mu nevytryskly slzy.

„Zaklapnou pouta a já se pohledem loučím se zahrádkou, brankou, naší ulicí. Vrátím se sem vůbec,“ ptá se pak Rath.

„Je brzké ráno, patnáctý máj. Ranní máj - je lásky čas,“ specifikuje datum svého rozloučení. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…