Reflex: Kdyby začala Parkanová mluvit, měl by Rath ve vězení společnost

28.06.2012 10:25

Jestliže by někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09), kterou chce policie vydat kvůli nevýhodnému nákupu letadel CASA, začala mluvit, mohlo by to mít za následek třeba i pád celé vlády. Rath by tak mohl mít ve vězení o společnost postaráno, tvrdí novinář v týdeníku Reflex.

Reflex: Kdyby začala Parkanová mluvit, měl by Rath ve vězení společnost
Foto: top09.cz
Popisek: Vlasta Parkanová
reklama

Ač si to zřejmě málokdo uvědomuje, jedním z českých politických dinosaurů je i Vlasta Parkanová, která se politicky činit začala již v roce 1990. O sedm let později se dostala na post ministryně spravedlnosti. Resortu obrany se ujala až v roce 2007.

Parkanová během své politické působnosti vystřídala celkem čtyři politické strany. Při odchodu z Občansko demokratické aliance stranu označila za prospěchářskou a přešla pod křídla Miroslava Kalouska (TOP 09). Ten jí slíbil ministerstvo spravedlnosti.

Nyní hrozí Parkanové za dohodu s ministrem financí kriminál. Lépe řečeno doplatila na to, že svoje bytí s plnou důvěrou svěřila do rukou Kalouska a nechala se vyslat na ministerstvo obrany. Právě tam působil Kalousek jako ekonomický náměstek.

Podle autora článku Jaroslava Plesla není divu, že je poslední dobou šéf financí nervózní. Vypadá to, jako by se mu partaj začínala rozpadat pod rukama. Navíc je „Schwarzenbergovo kouzlo pryč a zůstala jen směšná karikatura, která buď spí, nebo jí není rozumět,“ píše v týdeníku Reflex. Nejde tak jenom o vnitřní pnutí.

Kdyby totiž situaci Parkanová nezvládla a začala popisovat instrukce, které od svých řídících orgánů za svého působení na ministerstvu dostávala, „asi by měl David Rath ve vazební věznici o společnost postaráno,“ píše Plesl.

Je třeba si uvědomit, že nákup letounů CASA nebyl jen obchodem v režii Kalouska a zbrojaře Hávy. Kdyby Parkanová promluvila, problémy by měl zřejmě i Miroslav Topolánek, míní autor. „Proto je kolem žádosti o vydání takové haló,“ píše.

Lze očekávat, že bude boj o Parkanovou tuhý, možná i krvavý. „Třeba dojde i na pád vlády,“ dodává Plesl. Dále se v článku zmiňuje, že případ Parkanové může být kamínkem, jenž uvolní celou vládní skálu. Ta se následně sesype. „Záleží pouze na šikovnosti policejních vyšetřovatelů, koho tato lavina pohltí,“ tvrdí autor Reflexu s tím, že jediný, kdo může být v klidu, je premiér Nečas.

Autor článek uzavírá tím, že už je Parkanové přece jenom šedesát let. Lze tedy předpokládat, že se jí nebude chtít strávit poslední léta v kriminále.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…