Roman Šmucler se kriticky vyjádřil o kampani Schwarzenberga

28.01.2013 8:34

Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) chyběl v týmu jeho spolupracovníků někdo, kdo by dnes již poraženého prezidentského kandidáta lépe připravil na střety s vítězem prezidentských voleb Milošem Zemanem. Chyběl tam také někdo, kdo by Schwarzenbergovi organizoval denní i noční program. Chyběl tam někdo, kdo by připravil kampaň i pro nepražské voliče - s jasnou vizí.

Roman Šmucler se kriticky vyjádřil o kampani Schwarzenberga
Foto: top09.cz
Popisek: Roman Šmucler
reklama

Anketa

Jste rádi, že vyhrál Miloš Zeman?

79%
21%
hlasovalo: 55476 lidí

Zubní lékař, vysokoškolský pedagog i moderátor. To vše je Roman Šmucler, který se na sociální síti  Facebook zamyslel nad tím, jak vlastně Karel Schwarzenberg vedl předvolební kampaň. Ve shodě s komentářem Luďka Staňka z týdeníku Reflex dospívá Šmucler k názoru, že vlastně žádnou kampaň v celorepublikovém měřítku nevedl a to je špatně. Lidé mimo Prahu chtěli spíše slyšet, co bude jako prezident opravdu dělat.

Slabá předvolební příprava

„Výtvarné legrácky s punkem jsou cool v hlavním městě. Ale lidi na venkově spíše zajímá, co bude zítra. Navíc jsem si nevšiml valného vztahu českého venkova k punku, o spojení punku s Hradem bych také pochyboval. No a to jsem punkový fanda. KS nenabídl žádnou jasnou vizi, jen se vymezil (a právem) jako ten slušnější a reprezentativnější. Televizní debaty byly, myslím, velmi důležité a málo spát je sebevražda," píše Šmucler.

Šmucler tímto komentářem reaguje na text uveřejněný na portálu týdeníku Reflex, v němž Luděk Staněk popisuje své dojmy z návštěvy v předvolebním týmu Karla Schwarzenberga. Kníže rozmlouval s mladými lidmi, kteří ho obklopovali celí šťastní, ale nenašel se nikdo, kdo by knížeti vysvětlil, že teď je lepší jít spát a zítra na Zemanovy polopravdy a často i lži vyslovené v kampani zareagovat takto a takto.

Co Roman Šmucler sdělil na Facebooku:

Kritizovat kampaň po prohře je jistě jednoduché ale v tomto článku je hodně pravdy. A je to důležité do budoucna. Zažil jsem si to sám, Praha není Česká Rebublika. Výtvarné legrácky s punkem jsou cool v hlavním městě. Ale lidé na venkově spíše zajímá, co bude zítra. Navíc jsem si nevšiml valného vztahu českého venkovu k punku, od spojení punku s Hradem bych také pochyboval. No a to jsem punkový fanda. KS nenabídl žádnou jasnou vizi, jen se vymezil (a právem) jako ten slušnější a reprezentativnější. Televizní debaty byly , myslím, velmi důležité a málo spát je sebevražda. Je něco jiného, když tentýž tým pracuje pro mnohem zdravějšího a mladšího p. Kalouska, než pro KS. Příští volby hlavně potřebuje TOP 09 co nejdříve, bez KS to bude mnohem těžší. tak ho šetřete...

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…