Rusnok oslovil bývalého ředitele televize Balvína. Nabídl mu resort kultury

27.06.2013 19:21

Bývalý šéf České televize Jiří Balvín je podle informací ČT jedním z možných kandidátů na post ministra kultury. Spekuluje se však i o spisovateli Pavlu Kohoutovi, který dnes nově jmenovaného premiéra Jiřího Rusnoka osobně navštívil.

Rusnok oslovil bývalého ředitele televize Balvína. Nabídl mu resort kultury
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman a Jiří Balvín, ilustrační koláž

"Nabídku jsem nedostal," sdělil Balvín ČTK na dotaz, zda ho Rusnok kontaktoval a funkci mu nabídl, a dodal, že s ním zatím ani nehovořil.

Za Rusnokem dnes dopoledne zavítal i známý spisovatel Pavel Kohout, následkem čehož vyvstaly spekulace o tom, že by se resortu kultury mohl ujmout právě on. Sám spisovatel je nepotvrdil, ani nevyvrátil. Serveru iDnes.cz jen prozradil, že prý od premiéra dostal dárek k narozeninám.

Rusnok již druhý den úřaduje v Kramářově vile, kde se setkává s potenciálními ministry a konzultuje své představy. Na nabídky nového premiéra prozatím přistoupil Martin Pecina, který stane v čele Ministerstva vnitra, Marie Benešová, která bude vést Ministerstvo spravedlnosti, a Miroslav Toman, šéf Potravinářské komory. Ten bude novým ministrem zemědělství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…