Slávek Popelka měl opět incident s policií. Na Čechově mostě

19.04.2013 10:55

Odpůrce vlády, který již několik dnů po sobě organizuje protesty před Úřadem vlády, Slávek Popelka (lídr Holešovské výzvy), se opět dostal do konfliktu s policií. Na pražském Čechově mostě do něj prý najížděli strážníci městské policie. Dle slov Popelky údajně kvůli tomu, že po mostě projížděl s ozvučeným autem, kterým vyzývá k podpoře protestů před sídlem vlády.

Slávek Popelka měl opět incident s policií. Na Čechově mostě
Foto: hns
Popisek: Slávek Popelka
reklama

Je to za dobu, kdy probíhá "blokáda" tohoto úřadu již podruhé. Poprvé byl Popelka zadržen policií v minulém týdnu poté, co blokoval dopravu.

I přesto se zdá, že se s hrstkou několika skalních přívrženců vzdát nehodlá. Na stránkách Holešovské výzvy se totiž objevují věty typu: (17.4.) Před Úřadem vlády dnes vlála více jak desítka praporů, desítky demonstrantů skandovaly slovo DEMISI, z ozvučeného auta zněla hudba včetně státní hymny a Svatováclavského chorálu. 

Větší část  přítomných policistů nám více méně otevřeně dávala najevo, že jsou na naší straně. Je jen otázkou času, kdy vláda, která má podporu necelých deseti procent národa odejde... Stačila by k tomu přítomnost několika tisíců lidí před Úřadem vlády po dobu několika dnů...

Nutno však uvést věci na pravou míru. Zatím u vlády denně stojí od 5 do zhruba 30 účastníků demonstrace. Jejich aktivity jsou rozsáhlé, poněvadž premiérovi Petru Nečasovi již dali prostřednictvím podatelny Úřadu vlády ČR výpověď z jeho funkce, následovala výpověď i dalším představitelům vlády. Výčet korenspondence je zcela jistě ale bohatší.

Vzhledem k tomu, že se v pátek ráno čekalo na příjezd státní policie, která incident na Čechově mostě prošetří, v tuto chvíli ParlamentníListy.cz nemají možnost zjistit další informace.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ahe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…