Občanský demokrat a primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati se ztotožňoval s jeho protievropskými názory: „Já také nejsem eurooptimista a jeho vystupování vůči Evropské unii bylo správné. Myslím, že byl dobrým prezidentem a jako každý člověk měl své chyby,“ řekl redakci Nwelati.
Vztah Klause k Evropské unii rozděluje středočeské politiky
S tím nesouhlasí sociální demokrat a statutární náměstek středočeského hejtmana Miloš Petera. „Úplně jsem s ním nesouhlasil v názorech na fungování Evropské unie, ale domnívám se, že Českou republiku reprezentoval dobře a důstojně,“ vysvětlil Petera. Podle něj chyběla Václavu Klausovi komunikace ohledně jmenování ústavních soudců. Určité zásluhy mu přiznává i Helena Langšádlová, lídr středočeské TOP 09.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová