Studenti prý ušetří, vláda už nestihne zavést zápisné

23.02.2013 20:52

Zavést školné či zápisné na vysokých školách se odkládá. Podle slov mluvčí ministerstva školství se nestihne zavést za současné vlády a případná následující s ČSSD v čele zápisné odmítá. Píše server Aktuálně.cz.

Studenti prý ušetří, vláda už nestihne zavést zápisné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

"Je velmi nepravděpodobné, že by k zavedení školného došlo do konce volebního období," uvedla mluvčí ministerstva Bohumila Potočná. A sociální demokraté, kteří by se podle průzkumů postavili do čela vlády příští, zápisné odmítají.

"V tuto chvíli je z časových důvodů jen velmi obtížně představitelné, že by bylo možné stihnout zavést zápisné od příštího akademického roku 2013/2014 i proto, že studenti musejí znát podmínky, za nichž studují, s dostatečným předstihem," vysvětluje současné problémy Potočná.

Pokud se ale v květnu podaří předložit vládě hotovou koncepci změn v oblasti terciárního vzdělávání, může se alespoň začít diskutovat, jak by byly poplatky upraveny.

Tato diskuse ale zřejmě kvůli vyjádřením opozice nebude mít příliš smysl. „ČSSD zásadně odmítá zavedení školného či zápisného na veřejných vysokých školách a ani ho sama nebude zavádět," říká totiž stínový ministr školství Marcel Chládek.

"V žádném případě nepočítáme s jakoukoliv formou školného," hovoří podobně i členka sněmovního školského výboru Vlasta Bohdalová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…