Sundáme Klause! řekli si prý ve školách. A dávají pryč obrazy prezidenta

07.01.2013 11:52 | Zprávy

Od konce Václava Klause na Hradě už Česko nedělí ani dva měsíce. Jeho portréty však z řady úřadů a škol mizí již během ledna. Občané jejich odstraněním dávají najevo, že je končící prezident pobouřil rozsahem amnestie, kterou vyhlásil v tradičním novoročním projevu. Informuje o tom server iDnes.cz. Akce se prý setkává s širokou odezvou.

Sundáme Klause! řekli si prý ve školách. A dávají pryč obrazy prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

„Naštvalo nás, co udělal amnestií, proto ho v kanceláři nechceme," prohlásili starostové Vysokého Pole a Želechovic na Zlínsku a sundali ze stěny na obecním úřadu portrét prezidenta Václava Klause. Totéž prý učinili i ředitelé některých základních škol. Výzva se prý setkala s výbornou odezvou.

Měli by se připojit všichni, říkají starostové

Prezident má být určitou morální autoritou a jeho portrét na úřadech i školách má dodat těmto institucím větší váhu v očích občanů. Klaus prý ale omilostněním korupčníků ukázal, že touto morální autoritou již být nemůže.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…