Tvůrce "spolehlivého" registru aut prý bídou rozhodně netrpí

27.07.2012 9:45

Zatímco pod ministrem dopravy Pavlem Dobešem se houpe židle kvůli nefungujícímu centrálnímu registru vozidel a hrozí mu odvolání, jeho tvůrce Karel Hamšík může být v klidu. Díky registru je totiž ve vatě.

Tvůrce "spolehlivého" registru aut prý bídou rozhodně netrpí
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Ministr dopravy Pavel Dobeš v Partii televize Prima

Hamšík je totiž majitelem firmy ATS-Telcom, která registr vytvořila. Za dodaný software inkasovala 37 milionů korun, dalších 32,4 milionu má ministerstvo zaplatit za provoz systému. A firma si stojí za tím, že neustále kolabující registr je v pořádku.

Deník Blesk odhalil Hamšíkův majetek, který není zrovna skromný. Jako bývalý majitel realitní agentury zřejmě dobře ví, že investovat do nemovitostí se vyplatí, vlastní jich totiž rovnou několik. Trvalé bydliště má na pražském Žižkově, jeho jméno najdeme také hned na dvou zvoncích v terasových bytovkách v Praze-Košířích, ty dokonce spoluvlastní. Další byt si Hamšík pořídil i ve Strašnicích. Kromě toho mu patří i lukrativní pozemek v Troji.

Jedni svádí vinu na druhé

Zatímco Hamšík je přesvědčen, že jeho firma dodala bezvadný software, zástupci ministerstva dopravy vidí vinu právě na straně ATS-Telcom. Firma dostala zakázku bez soutěže, a to formou dodatku ke smlouvě z roku 2010, kdy resort vedl Gustav Slamečka. Ten od toho ale dává ruce pryč. "Smlouva z roku 2010 nikdy neobsahovala a nikdy ani neměla obsahovat práce na registru vozidel. S tím neměla mít nic do činění. To změnil až dodatek uzavřený současným vedením ministerstva dopravy," řekl Blesku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…