Uniklo: Nečase prý děsí vítězství Zemana. Kalousek mluvil o jeho alkoholismu

11.01.2013 8:53

Miloš Zeman tvrdí, že bude pravidelně docházet na schůze vlády, pokud se stane hlavou státu, a to prý dělá vrásky premiérovi Petru Nečasovi (ODS). Koaliční špičky dokonce hovořily o tom, co to bude znamenat pro práci kabinetu. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) prý na jednání prohlásil, že bude třeba zahajovat jednání vlády až tehdy, když bude mít Zeman „hladinku". Zprávu přináší deník Insider.

Uniklo: Nečase prý děsí vítězství Zemana. Kalousek mluvil o jeho alkoholismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pojďte se s námi podívat do zákulisí před prezidentskou superdebatou
reklama

Anketa

Jdete volit prezidenta?

87%
13%
hlasovalo: 7816 lidí

Premiér Nečas si podle zdroje Insideru povzdechl, že případná účast Miloše Zemana na jednáních vlády může ztížit práci ministrů a účastníci z této poznámky nabyli dojmu, že Nečas vnímá případné zvolení Zemana na Hrad jako potenciální problém.

„Na to řekl tuším Kalousek – ano, byl to určitě Kalousek, že v tom případě budou muset být schůze vlády od sedmi večer, protože to už bude mít Zeman hladinku. No, on vlastně řekl spíše to, že už bude zlitý a nebude do toho tolik zasahovat,“ rozpomíná se na průběh úterního koaličního jednání zdroj Insideru.

Ne škrty, ale investice, zdůrazňuje Zeman

Vládě, která směřuje od jedné koaliční krize ke druhé, by aktivní prezident mohl notně ztížit situaci. Nemusel by to přitom být jen Miloš Zeman. Hlava státu může častěji docházet na jednání sněmovny, účastnit se rokování výborů, anebo může notně protahovat lhůty, které nejsou v Ústavě pevně ukotveny. Na tyto možnosti upozorňuje děkan Právnické Fakulty UK Aleš Gerloch.

Zeman dal v minulosti opakovaně najevo, že by na jednání sněmovny i vlády docházel často. Nesnažil by se vládě házet klacky pod nohy, ale snažil by se poslance a ministry přesvědčit, že podpora investic je důležitější než škrty.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…