V Česku denně bankrotuje 51 lidí

08.09.2013 23:00

V loňském roce zbankrotovalo přibližně 45 lidí denně, letos už bankrot potkal více než jedenapadesát lidí za den. Informuje o tom server Měšec.cz s tím, že absolutně nejhorší situace panuje v Pardubickém kraji. Tam se počet bankrotů dokonce zdvojnásobil.

V Česku denně bankrotuje 51 lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto

„Zatímco loni bankrotovalo 45 lidí denně, letos se to už přehouplo přes 51,“ varuje vedoucí analytického oddělení CRIF – Czech Credit Bureau Věra Kameníčková.

Vůbec nejvyšší počet osobních bankrotů je zaregistrován v Karlovarském kraji. Pozitivní je alespoň to, že meziročně počet bankrotů v tomto regionu poklesl. Naproti tomu velmi hrozivě působí situace v kraji Pardubickém, kde se počet bankrotů zdvojnásobil. Jen v srpnu letošního roku bylo podáno 1656 osobních bankrotů a dokonce 2011 návrhů na jejich prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…