V centru Prahy se opět uskuteční demonstrace za legalizaci konopí

04.05.2013 6:20

V centru Prahy se dnes uskuteční již pošestnácté demonstrace za legalizaci marihuany. Sraz účastníků akce s názvem Million Marihuana March je ve 12:30 na Karlově náměstí, odkud se průvod demonstrujících přesune za hudebního doprovodu do žižkovského parku Parukářka, kde budou připravena dvě hudební pódia a další program.

V centru Prahy se opět uskuteční demonstrace za legalizaci konopí
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto
reklama

Akce pořádaná občanským sdružením Legalizace.cz si podle předsedy Roberta Veverky klade za cíl projevit nesouhlas se stávající "protikonopnou" politikou v ČR. Chce však prý poukázat i na chyby a nedostatky platných zákonů včetně nedávno schváleného zákona o léčebném konopí.

Marihuana je podle všeho nejrozšířenější ilegální drogou v ČR

"Hlavním požadavkem demonstrace je legalizace pěstování a držení konopí a konopných produktů pro vlastní potřebu, a to jak za účelem léčby, tak i k účelům rekreačním," podotkl Veverka.

Loni centrem metropole prošel asi sedmitisícový průvod mladých lidí. Protest, na který dohlížely desítky policistů a strážníků, se obešel bez incidentů.     Marihuana je podle všeho nejrozšířenější ilegální drogou v ČR, podle průzkumů ji vyzkoušela více než polovina lidí ve věku 15 až 34 let.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…