VIDEO Dan Landa alias Žito 44: Pane Fischere, byl jste komouš. Takže...

27.12.2012 12:23

Zpěvák Dan Landa alias Žito 44 se přidal k antikomunistickým proudům a zastal se slov populárního herce Tomáše Hanáka. Ten ve středu Janu Fischerovi prostřednictvím videa vzkázal, že s jeho kandidaturou - coby bývalého člena KSČ - nesouhlasí. Fischer by podle Žita 44, jak si nyní Landa říká, měl opravdu zvážit, jestli na Hrad kandidovat. Raději by prý měl dát občanům jasný signál, že komunismus není cesta.

VIDEO Dan Landa alias Žito 44: Pane Fischere, byl jste komouš. Takže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa
reklama

„Měl byste fakt zvážit, jestli dál kandidovat, protože jste byl dlouhá léta komouš. A myslím si, že byste teď mohl dát jasný signál všem občanům České republiky, že komunismus není cesta,“ říká Landa na sedmdesátivteřinovém záznamu s názvem Hanákokejle Fischer, který umístil na svůj facebookový profil.

Fischer by si to měl rozmyslet

Podle Žita 44 by měl Fischer raději říci, že si to prostě rozmyslel a že kandidovat nakonec nebude. Měl by jasně sdělit: „Udělal jsem chybu, byl jsem komouš. A ten komunismus je tak hrozný, že ani prezidentem nechci být.“

Žito 44 si myslí, že to herec Tomáš Hanák řekl dobře. Ten prohlásil, že „není hanba se mýlit, hanba je nevyvodit z toho důsledky.“ Hanákovo video s názvem Nevolte komunistu prezidentem vzniklo na podnět skupiny Dekomunizace.

Jan Fischer už také dal najevo, že Hanákovo video ho nijak nevyvádí z míry. „Každý se může zapojit do kampaně, jak se mu líbí, zvolili tento způsob a já jejich nesouhlasný názor respektuji. Divím se ale, že autorům výzvy nevadí, že tím pomáhají na Hrad Šloufovi, Zbytkovi, aféře Bamberk, akci Olovo, kauze D47 a dalším synonymům nečistých praktik," řekl Novinkám.cz, přičemž náznakem zaútočil na svého největšího konkurenta Miloše Zemana.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…