Velké varování a velká šance, raduje se Respekt z konce Rampuly

12.06.2012 16:40

Úterní rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, že vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula musí kvůli pochybení při výkonech své funkce skončit, neznamená pouze konec postavení vrchního žalobce. Důsledkem rozhodnutí může být i možnost, že by se vedoucí žalobci ve svých funkcích mohli v budoucnu chovat daleko důsledněji.

Velké varování a velká šance, raduje se Respekt z konce Rampuly
Foto: hns
Popisek: Vrchní zástupce Vlastimil Rampula

Píše o tom novinář Ondřej Kundra ve svém komentáři. Soudci totiž při řešení napadli ustálený systém, kdy pomocí řady procesních průtahů někteří státní zástupci šli na ruku mocným, aby se kauzy s nimi spojené nikdy nemohly rozplést.

To od teď už možné nebude. „Nejvyšší správní soud totiž na případě Rampula dokázal, že právě tyhle procesní fígle jasně slouží k jedinému cíli, a sice výbušné případy nikdy nevyšetřit, což je nejen v rozporu se zákonem, ale hlavně smyslem poslání státního zástupce,“ píše Kundra na stránkách Respektu.cz.

Ale jak míní, neznamená to, že okamžitě začnou padat obvinění v kauzách jako PromoPro, Gripeny či Mostecká uhelná, které jsou dosud nedořešeny.

Nejsvětlejší bod vidí komentátor v tom, že už všichni žalobci budou příště vědět, že když budou ohýbat právo, můžou dopadnout právě jako Rampula.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…