Vrátí Čáslavská všechna ocenění, která jí dali zločinní komunisté, ptá se server

12.02.2013 10:04

O roli Věry Čáslavské v prezidentské volbě se na serveru Britské listy rozepsal Jiří Baťa. Podle něj bylo velmi pokrytecké, když v prezidentské kampani někdejší slavná gymnastka zaútočila na kandidáta Miloše Zemana kvůli jeho členství ve „zločinné organizaci“ KSČ.

Vrátí Čáslavská všechna ocenění, která jí dali zločinní komunisté, ptá se server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Živé vysílání z divadla Hybernia v Praze přineslo finální utkání Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v boji o Hrad
reklama

Bylo to prý pokrytectví nejhrubšího zrna, neboť, jak Baťa připomněl, od těchto zločinců Čáslavská s dojetím přijala vyznamenání jako Řád republiky, Vyznamenání za zásluhy o výstavbu či titul Zasloužilá mistryně sportu.

„Jsem dost stár na to, abych si nepamatoval, s jakým vděkem a dojetím tato vyznamenání z rukou prezidenta, nejvyššího představitele zločinecké organizace a představitele zrůdného komunistického režimu, přijímala,“ vzpomíná autor, načež sportovkyni připomíná všechny výhody, které coby známá sportovkyně měla. Namátkou možnost dva roky pobývat pracovně v Mexiku.

A přesto nyní předvedla „bezcharakterní lokajství“, aby na sebe po letech znovu upoutala pozornost vstupem do prezidentské kampaně. Pokračovala tak prý v duchu rafinovaně zpracovaného dokumentu, který o ní natočila režisérka Olga Sommerová a který vyzněl jako propagandistické dílo, vyobrazující někdejší socialistickou sportovkyni k obrazu současné doby.

„Chtěl bych se jí touto cestou zeptat, zda neuvažuje o vrácení všech těchto atributů jejich úspěchů, když byly dosaženy s požehnáním zločineckého komunistického režimu. A to včetně nezanedbatelných finančních odměn, které byly (jak bývá při dosažení mimořádných úspěchů, vyznamenání a ocenění zvykem) oceněným vyplaceny,“ píše Baťa. Nic takového podle něj rozhodně nehrozí. A přesto bude obracet své zřítelnice ke Karlu Schwarzenbergovi, „k jeho charisma a bájným vlastnostem vznešeného, čestného, slušného, bohatého (ale také nevzdělaného), hodného, lid prostý milujícího knížete,“ poznamenává.

Jen doufá, že dějiny na toto „morální salto mortale s výkrutem vpravo“ nezapomenou.    

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…