Z blogu Víta Bárty: Čtěte, koho Vondra vyštípal z dozorčí rady

11.02.2013 22:51

Poslanec VV Vít Bárta odhaluje změny v dozorčí radě Českého Aeroholdingu. Na místo renomovaného ekonoma a člena Národní ekonomické rady vlády (NERV) Pavla Kohouta dosedne exministr obrany Alexandr Vondra.

Z blogu Víta Bárty: Čtěte, koho Vondra vyštípal z dozorčí rady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra.
reklama

„Zbavování se kvalitních, fundovaných odborníků na úkor vysloužilých politiků mi přijde naprosto scestné. Pavel Kohout je špičkový ekonom, který by jistě prospěl Aeroholdingu lépe než Alexandr Vondra. Tato výměna kus za kus mi přijde o to nešťastnější a pochybnější, že dozorčí rada má letos rozhodovat o tak důležitém kroku, jakým je prodej Českých aerolinií,“ píše na svém blogu Vít Bárta.

Změny v dozorčí radě prosadilo podle jeho slov ministerstvo financí, které v Aeroholdingu vykonává akcionářská práva. Dozorčí rada, v níž zasedne Vondra, má celkem dvanáct členů.

„Druhým jmenovaným, který doplní Vondru v dozorčí radě, je Jiří Mikl. Ten dříve působil jako poradce náměstka ministra průmyslu a obchodu a absolvoval akademii CEVRO, kterou vlastní Ivan Langer,“ doplňuje Bárta.

Politici ODS v Nečasově vládě už dříve dostali posty ve státních firmách. Bývalý poslanec Marek Šnajdr dnes v pondělí povýšil na šéfa dozorčí rady Čepra, Ivan Fuksa zamířil do čela Českého Aeroholdingu, o Petru Tluchořovi se spekuluje, že získá místo ve společnosti ČEZ. On to však odmítá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…