Zaorálek: Bůh Klaus rozdává cinknuté milosti. A nezná špinavé peníze

21.02.2012 13:58 | Zprávy

Místopředseda Poslanecké sněmovny a ČSSD Lubomír Zaorálek se v komentáři pro Lidové noviny odmítá smířit s tím, jak prezidentská kancelář vysvětlila spornou milost pro bývalou šéfku Metropolitní univerzity Annu Benešovou.

Zaorálek: Bůh Klaus rozdává cinknuté milosti. A nezná špinavé peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus na CEPu

„Prezidentská kancelář se mýlí, pokud si myslí, že právo udělovat milosti má z boží vůle a je tak absolutní, že se z něj nemusí nikomu zodpovídat,“ razantně odmítá strohé vysvětlení udělené milosti Zaorálek.

Podle něj nežijeme již ve středověku, kdy byl panovník absolutním vládcem, který mohl bez udání důvodu udělit milost komukoliv a zodpovídal se jen Bohu. „V demokratické společnosti je neslýchané, aby veškerá diskuse skončila sdělením, že milost byla udělena z humanitárních důvodů,“ dodává Zaorálek.

Navíc místopředseda ČSSD neskrývá podezření, že prezidentské milosti jsou lidově řečeno „cinknuté“. Jak jinak si vysvětlit, že se jich dostává řadě lidí usvědčených z korupčního a podvodného jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pal

Petr Sadovský byl položen dotaz

Jak je možné, že za předražené zakázky nenese nikdo z odpovědných politiků odpovědnost?

Nejen politickou, ale i třeba trestně právní? Vždyť to je přeci plýtvání našimi penězi a kdo ví, jestli za tím vším není i korupce? Nebo proč by jinak někdo kupoval něco, co je předražené? Teda pokud mu to jednoduše není jedno, protože to nejde z jeho kapsy, čemuž bych se taky úplně nedivil, ale pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…