Zázračná hypotéka rebela Tluchoře. Nejednou se snížila skoro o dva miliony

12.12.2012 10:12 odp.

V říjnu letošního roku bývalý šéf poslanců občanských demokratů Petr Tluchoř tvrdil, že si na stavbu svého nového rodinného sídla vzal hypotéku 7,5 milionu korun. Jenže teď podle povinného oznámení příjmů, darů a půjček přiznává dluh ve výši 5,62 milionu.

Zázračná hypotéka rebela Tluchoře. Nejednou se snížila skoro o dva miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř

Ještě jako poslanec měl Tluchoř základní plat 55 900 korun hrubého plus asi 30 tisíc na náhradách za dopravu, reprezentaci a telefon. Po revoltě v ODS o ně ale přišel. Otázkou zůstává, jak zbylou částku uhradí.

Pokud by se původní sedmi a půl milionová částka rozdělila na splátky, platil by kolem 30 tisíc měsíčně po dobu 30 let nebo 40 tisíc po dvacet let. V době, když si Tluchoř peníze půjčil, by velká část jeho platu padla jen na hypotéku. Jenže na splácení dluhu není sám. Jeho manželka je soudkyní obvodního soudu, která může dostávat od 50 do 80 tisíc korun podle praxe.

„Děkuji za vaši starost, ale mohu vás ubezpečit, že se uživím,“ vzkázal Tluchoř esemeskou redakci Hospodářských novin. Na celé věci je však největší záhadou náhlé snížení hypotéky o téměř dva miliony.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…